Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Na Folkové prázdniny letos přijede například Aneta Langerová, Iva Bittová nebo Ivan Hlas

pátek, 14. dubna 2017, 13:38

Na 32. ročníku festivalu Folkové prázdniny na zámku v Náměšti nad Oslavou letos uslyší návštěvníci vedle zahraničních hvězd například Ivu Bittovou nebo Anetu Langerovou. Lidé se mohou těšit také na Katku García, Vladimíra Mišíka a Ivana Hlase nebo skupiny Jablkoň a Malina Brothers, sdělil dramaturg festivalu Michael Schmidt.

Folkové prázdniny se uskuteční na zámku v Náměšti nad Oslavou 22. až 29.  července. Festival podle organizátorů divákům nabídne opět řadu výjimečných a v České republice poprvé vystupujících umělců z celého světa. Program zahrne to nejzajímavější z world music, moderního jazzu, alternativního rocku a folku. Důležitou součástí festivalu zůstává moravská tradiční hudba a domácí písničkářská scéna.

Mezi vrcholná díla houslistky a zpěvačky Ivy Bittové patří podle Schmidta akustické dvojalbum Bílé inferno z roku 1997, zachycující tvůrčí spolupráci s kytaristou Vladimírem Václavkem. V Náměšti by Bittová měla uvést vedle starších skladeb i novinky z alba At Home. Doprovodí ji skupina Čikori.

Zpěvačka Aneta Langerová je podle Schmidta umělecky nezaměnitelná výjimečným hlasem, přemýšlivými texty a autorstvím nadgenerační hudby stranící se plytkosti a nadbíhání většinovému vkusu. Rockové písničkářství na Folkových prázdninách předvedou na jednom pódiu Vladimír Mišík a Ivan Hlas. Skupina Jablkoň představí na náměšťském zámku písně z nového alba Vykolejená. Zpěvačka Katka García se připojí ke koncertu skupiny Malina Brothers.

Divadelní den, výstavy a happeningy

Mezi nejvýznamnější zahraniční hosty letošního ročníku mezinárodního multižánrového festivalu Folkové prázdniny budou patřit hvězdy skandinávské akustické hudby vycházející z tradičních kořenů, dánské skupiny Nordens Tone a Dreamer‘s Circus.

Festival nabídne také Divadelní den, výtvarné a hudební dílny, řadu doprovodných akcí, výstav a happeningů. Opět se uskuteční odborné kolokvium Od folkloru k world music - návštěvníkům volně přístupné mezinárodní setkání etnomuzikologů, publicistů a hudebních znalců.

Motto letošního ročníku zní O snech a snílcích. „Budeme vybírat muzikanty, kteří si vysnili svou hudbu coby skladatelé nebo interpreti a postupují k těmto snům a touhám. Budeme vybírat i ty, kteří přímo se sny jako tématem pracují jako s jistou imaginací a představou,“ uvedl už dříve Schmidt.

Napsal(a) ČTK | Foto www.m-grafoman.cz

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Zrní, Mňága a Žďorp, divadla, velikonoční akce. To vše o prodlouženém víkenduKULTURNÍ TIPY: Zrní, Mňága a Žďorp, divadla, velikonoční akce. To vše o prodlouženém víkendu

KULTURNÍ TIPY: Zrní, Mňága a Žďorp, divadla, velikonoční akce. To vše o prodlouženém víkendu

pondělí, 10. dubna 2017, 20:38V nadcházejícím týdnu nás čekají Velikonoce a tedy i prodloužený víkend. O různé kulturní akce tak...

Festival Petra Dvorského v Jaroměřicích nabídne v tomto roce dva nové projektyFestival Petra Dvorského v Jaroměřicích nabídne v tomto roce dva nové projekty

Festival Petra Dvorského v Jaroměřicích nabídne v tomto roce dva nové projekty

pondělí, 10. dubna 2017, 15:22Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského letos nabídne návštěvníkům dva nové projekty...

Kraj Vysočina má tři další kulturní památky. U dalších pěti objektů probíhá řízeníKraj Vysočina má tři další kulturní památky. U dalších pěti objektů probíhá řízení

Kraj Vysočina má tři další kulturní památky. U dalších pěti objektů probíhá řízení

úterý, 4. dubna 2017, 17:31Secesní vodojem ve Skorkově na Havlíčkobrodsku, bývalý panský špýchar v Krucemburku na...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení