Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

V Měříně se opět na Štědrý den narodí Ježíšek. Živý betlém lidé uvidí již po třinácté

středa, 21. prosince 2016, 16:59

Ani tento rok nebude v Měříně na Žďársku chybět v prostranství u kostela Měřínský živý betlém. Několik tisíc diváků opět na Štědrý den zhlédne hraný biblický příběh o narození Ježíše Krista. Hrát se bude ve dvou časech, a to od 10:00 a od půl deváté večer. Tento rok již po třinácté.

Amatérské herce, kterých bude kolem sedmdesáti, doplní živá zvířata a živá hudba. O tu se postará místní muzikant a skladatel Petr Kožený se svou partou. Napsal písně přímo pro Josefa, Marii, archanděla Gabriela, krále Baltazara či Herodova vojáka.

Návštěvníci se nemusí bát chladného počasí, organizátoři si i tento rok připraví vánoční svařené víno, horký čaj a cukroví. V loňském roce se vypilo 250 litrů svařeného vína a 200 litrů čaje.

Organizační tým, který stojí za živým betlémem, se snaží každý rok přijít s něčím novým, ale základní dějová linie se nemění.  Tento rok je známo zatím jen to, že se herecká jeviště ještě více rozrostou, lidé se mohou těšit na nové prvky, kulisy i rekvizity. Ve svých hlavních rolích se předvedou i noví herci.

Téměř čtvrt milionu korun 

Náklady na oblíbenou akci se podle Terezy Motyčkové z pořádajícího spolku Rybníkáři a přátelé
se zájmem diváků zvyšují, v loňském roce se vyšplhaly přibližně na 250 tisíc korun. Spolek, který v Měříně připravuje i maškarní průvody, sportovní turnaje a další společenské akce, je uhradí z dobrovolného vstupného, z příspěvků sponzorů a dotací městyse.

Organizátoři návštěvníkům živého betléma radí nezkoušet parkovat přímo u místa konání, tam autům nebude umožněn vjezd. Dopravu na místě budou řídit hasiči.

Měřínský živý betlém se bude konat tuto sobotu od 10 a od 20:30. Vstupné je dobrovolné.

ČTĚTE TAKÉ: V Měříně se před zraky tří tisícovek lidí již po dvanácté narodil Ježíšek 

Napsala Lenka Dvořáková | Foto Lenka Dvořáková

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Příští týden bude ve znamení vánočních koncertů. Zahrát přijede Janek LedeckýKULTURNÍ TIPY: Příští týden bude ve znamení vánočních koncertů. Zahrát přijede Janek Ledecký

KULTURNÍ TIPY: Příští týden bude ve znamení vánočních koncertů. Zahrát přijede Janek Ledecký

úterý, 20. prosince 2016, 17:26Štědrý den už je na dosah. Vánoční atmosféra se pomalu a jistě dotýká nás všech. Pokud ve shonu po...

Česká kapela Doctor Victor, předskokan AC/DC, míří do jihlavského klubu Chilli Bar!Česká kapela Doctor Victor, předskokan AC/DC, míří do jihlavského klubu Chilli Bar!

Česká kapela Doctor Victor, předskokan AC/DC, míří do jihlavského klubu Chilli Bar!

pátek, 16. prosince 2016, 08:34Rocková kapela Doctor Victor, která si v květnu zahrála na pražském koncertě na Letišti Letňany...

Na třešťské betlémy se mohou lidé podívat na celkem sedmnácti místechNa třešťské betlémy se mohou lidé podívat na celkem sedmnácti místech

Na třešťské betlémy se mohou lidé podívat na celkem sedmnácti místech

středa, 14. prosince 2016, 17:36Na sedmnáct míst v Třešti na Jihlavsku se letos budou moci lidé zajít podívat od 26. prosince na...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení