Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihlavská Drbna

Letošní ročník knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě navštívilo více než 16 tisíc lidí

neděle, 16. října 2016, 09:43

Více než 16 tisíc lidí se zúčastnilo letošního 26. ročníku Podzimního knižního veletrhu, který včera skončil v Havlíčkově Brodě. Naplnila se tak očekávání organizátorů. Největší zájem vzbudila přednáška anglisty Martina Hilského nebo autogramiáda Zdeňka Svěráka. Příští ročník se bude konat od 20. do 21. října 2017. ČTK to řekla ředitelka veletrhu spisovatelka Markéta Hejkalová.

Novinkou byl autorský prodej autorů PEN klubu. Dvoudenního veletrhu se zúčastnilo 165 vystavovatelů a téměř 150 spisovatelů, ilustrátorů a překladatelů. Na veletrh také dorazili Michal Viewegh, Ivan Kraus, Ivan Klíma či Václav Větvička. „Při přednášce Ivana Hilského byla trojnásobně překonána kapacita sálku. Pro Svěrákův podpis si přišlo okolo 500 lidí,“ uvedla Hejkalová.

Autoři PEN klubu prodávali své knihy na vlastním stánku. Výtěžek z prodeje ve výši pomůže vězněným spisovatelům. „Vybraná částka není příliš vysoká, ale jednalo se o začátek, který navíc slouží k informování a upozornění na tento palčivý problém,“ řekla Hejkalová.

ČTĚTE TAKÉ: V Havlíčkově Brodě dnes startuje 26. ročník Podzimního knižního veletrhu 

Součástí doprovodného programu byly tradiční besedy s autory, autorská čtení, představení knižních novinek, přednášky a výstavy. Většina doprovodných akcí vycházela z motta letošního veletrhu, jímž jsou úvodní slova české hymny: Kde domov můj. Podle Hejkalové nemá motto přímo odkazovat na českou hymnu, ale upozornit na knihy, které se zamýšlejí nad tím, co je to vlastně náš domov a co je česká národní identita.

Jednu z řady knižních novinek nabídla například Knihovna Václava Havla. Šlo o knihu Zápisky obviněného, což je Havlův deník z roku 1977 z jeho prvního delšího pobytu ve vězení. Na knižním veletrhu se představil také Institut Václava Klause. Kromě řady textů bývalého prezidenta nabídl i knihy jeho spolupracovníků. Úplnou novinkou byl sborník s názvem Vzestup a pád české pravice, obsahující i historické dokumentární texty vznikající od počátku 90. let.

Napsal(a) ČTK | Foto www.veletrh.hejkal.cz

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o