Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihlavská Drbna

Horácké divadlo v Jihlavě chystá do nové sezony řadu zajímavých novinek

pondělí, 22. srpna 2016, 19:45

Horácké divadlo v Jihlavě nabídne ve své 77. sezoně nejmenším divákům každou první neděli v měsíci pohádkovou hru. Novinkou nové sezony budou také dvě baletní představení a několik představení hostujících divadel. Nový projekt D-komplex nabídne interaktivní divadelní představení vytvářené cíleně pro maturitní a předmaturitní ročníky středních škol.

„Pohádky budeme dávat každé první nedělní odpoledne v měsíci na velké scéně. Budeme střídat naši pohádku Kocour v botách s pěti dovezenými pohádkovými tituly. Začínáme od října,“ uvedla mluvčí Horáckého divadla Mirka Kvíčalová.

Příznivci baletu uvidí 20. září hostující Slovenské divadlo tanca s představením Jána Ďurovčíka Carmen. V lednu příštího roku bude Horácké divadlo hostit Pražský komorní balet. Společným jmenovatelem představení několika hostujících divadel by měl být přesah žánrů. „Budou to unikátní a umělecky zásadní počiny, žánrově ne zcela uchopitelné,“ řekla Kvíčalová. Diváci je uvidí vždy v pátek před premiérovou sobotou a také v termínech, kdy bude domácí soubor na zájezdu. První hostující představení Divadla na Zábradlí Velvet Havel je naplánováno na 14. října.

Projekt D-komplex začne v září. „Na základě dotazníkového šetření mezi pedagogy středních škol jsme vybrali jedno z maturitních témat z české literatury, to jsme dramaticky zpracovali a připravili ho pro středoškoláky. Letos si studenti s herci zahrají na literáty v meziválečném období,“ uvedla mluvčí.

Novou sezonu Horáckého divadla zahájí 10. září komedie Woodyho Allena Sex noci svatojánské. Dramaturgický plán nabídne divákům pod jednotícím mottem Pohledy odjinud na velké scéně šest premiér. S novou sezonou zahájí Horácké divadlo také provoz nového rezervačního a prodejního systému, který umožní standardní online nákup vstupenek. V divadelní pokladně budou moci lidé využít platební karty.

Napsal Dalibor Mašek | Foto www.psj.cz | Zdroj ČTK

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o