Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihlavská Drbna

Hudební festival Václava Hudečka se uskuteční v Moravských Budějovicích už podeváté

čtvrtek, 28. července 2016, 11:10

Letošní devátý ročník mezinárodního hudebního festivalu Václav Hudeček a jeho hosté nabídne návštěvníkům čtyři koncerty. Tři se uskuteční v Moravských Budějovicích. Zahajovací koncert se odehraje v pátek 19. srpna tradičně na barokním zámku Riegersburg v Dolních Rakousích. Společně s houslovým virtuosem Hudečkem na něm vystoupí soubor Barocco sempre giovane. ČTK to sdělila Kamila Havlíčková z moravskobudějovické radnice.

Koncert s názvem Velikáni evropské hudby na zámku Riegersburg představí ukázky z děl Antonia Vivaldiho, Wolfganga Amadea Mozarta, Johanna Sebastiana Bacha a dalších hudebních velikánů. Zpěváci Anda-Louise Bogza a Marián Vojtko vystoupí za doprovodu festivalového orchestru s dirigentem Jiřím Kubátem na hlavním sobotním koncertu na zámeckém nádvoří. 

Jeden z předních současných světových varhaníků Pavel Svoboda se představí v neděli v kostele sv. Jiljí na koncertě s názvem Odpolední setkání s královským nástrojem. Svoboda vystoupí společně s Hudečkem a souborem Barocco sempre giovane. Posluchači uslyší varhanní díla světových autorů. Festivalový program zakončí v neděli večer na zámeckém nádvoří skupina Čechomor. Zájemci najdou program na webu.

Moravskobudějovická přehlídka je vedle mezinárodního festivalu Petra Dvorského v nedalekých Jaroměřicích nad Rokytnou dalším hudebním festivalem na Vysočině, jehož patronem je špičková umělecká osobnost. Náklady na festival dosahují každoročně přibližně 1,5 milionu korun. Město na něj přispívá z rozpočtu, drtivou většinu hradí sponzoři.

Napsal(a) ČTK | Foto www.budejckadrbna.cz

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o