Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihlavská Drbna

V Jaroměřicích nad Rokytnou vrcholí přípravy na 18. ročník festivalu Petra Dvorského

středa, 27. července 2016, 12:25

Na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou vrcholí přípravy na 18. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Festival divákům nabídne devět koncertů. Na zahajovacím galakoncertu vystoupí rumunský tenorista Ioan Hotea, vítěz světové operní soutěže Plácida Dominga Operalia 2015 v Londýně. K tradičním koncertním místům letos přibude barokní zámek v Dukovanech.

Pracovníci zámku staví provizorní most přes říčku Rokytku protékající parkem. Už začátkem příštího týdne se na ostrov v zámeckém parku začne přivážet pódium a další materiál potřebný pro vytvoření zázemí pro umělce, stejně jako židle pro diváky. „Musíme všechno připravit tak, aby se v pátek 5. srpna mohla nainstalovat a odzkoušet světla a v sobotu mohl festival bez problémů začít,“ řekl dnes ČTK kastelán Radim Petr. Většinu potřebných prací podle něj zajišťuje za plného provozu správa zámku, ozvučení, osvětlení a stavbu střechy nad pódiem zajistí odborné firmy.

Zahajovací koncert má na programu operní árie Gioacchina Rossiniho, Vincenza Belliniho a Gaetana Donizettiho. „Kromě rumunského tenoristy je přednese sólistka Národního divadla, sopranistka Kateřina Kněžíková.  Moravskou filharmonii Olomouc bude řídit italský dirigent Sebastiano Rolli,“ uvedl už dříve manažer festivalu Jaroslav Kocurek.

Festivalové koncerty se odehrají tradičně v zámeckém parku a v chrámu sv.  Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou, na zámku ve Valči a v pivovaru v Dalešicích. Novým koncertním místem letos bude pozdně barokní zámek v Dukovanech. Ve středu 17. srpna tam na nádvoří vystoupí sopranistka Pavlína Švestková s Komorním sborem Českého filharmonického sboru Brno za řízení Jana Ocetka. Kompletní festivalový program najdou zájemci na webu.

Vyvrcholením letošního ročníku mělo být v sobotu 20. srpna provedení Beethovenovy Symfonie číslo 9 d moll s Ódou na radost v podání kvarteta sólistů, Českého filharmonického sboru Brno, orchestru Czech Virtuosi a dirigenta Jakuba Kleckera. Podle Kocurka však festival Petra Dvorského letos nedostal grant ministerstva kultury, a proto musel být ekonomicky nejnáročnější festivalový projekt zrušen. Festival proto zakončí ve čtvrtek 18. srpna na zámku ve Valči legendární Písničky ze Semaforu v podání Jitky Molavcové a Jiřího Suchého.

Napsal(a) ČTK | Foto www.atlasceska.cz

O čem píše Drbna.cz

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu AirbnbPoplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

Dnes, 16:32Poplatek z ubytovacích kapacit se bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí,...

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaciZeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Dnes, 12:03Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní...

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o