Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihlavská Drbna

Antikvariát, divadlo nebo třeba veganský hamburger. To vše v sobotu na Festivalu Z kopce

čtvrtek, 9. června 2016, 16:51

V sobotu 11. června se bude v Dolní Cerekvi na Jihlavsku, konkrétně na Boudě na Červeném kopci, hrát divadlo, budou se skládat písničky, malovat na obličej, lidé si nakoupí na tržnici, ochutnají nejen veganská jídla nebo si třeba budou moci vybrat knížku v antikvariátu. To vše na jednom místě a na jedné akci, a to na Festivalu Z kopce. Jeho začátek je naplánován na 14. hodinu a zahájí ho pohádka O zlaté rybce.

Na své si přijdou hlavně děti, ale samozřejmě i dospělí. I pro ty je připraveno třeba divadlo. V průběhu festivalu budou pro děti nachystané různé soutěže, dozví se něco z etiky nebo si procvičí angličtinu. Otevřeny budou i tvůrčí dílny, kdy lidé dostanou příležitost napsat si vlastní píseň nebo si budou moct něco ušít. Ve večerních hodinách bude program pokračovat u ohně, zazpívá Petr Zástěra a jeho country banda. „Pro návštěvníky máme výzvu, aby si vzali s sebou hudební nástroje,“ láká jedna z organizátorek Marta Kovářová. Festival zakončí půlnoční projekce.

Pestrá bude i nabídka občerstvení. Mimo klasických dobrot budou moct návštěvníci ochutnat i různé veganské pokrmy, například hamburgery nebo polévku. „Lidem v Dolní Cerekvi chceme k občerstvení nabídnout i jiná jídla než většina z nich běžně konzumuje. Proto jsme vsadili na experiment a nabídneme jim k ochutnání i něco málo ze stravy veganů,“ láká Kovářová a dodává, že samozřejmě budou v nabídce i klasická jídla, jako třeba párek v rohlíku nebo chléb se sádlem.

Festival Z kopce má tento rok již svůj druhý ročník, na jeho organizaci se podílí velké množství lidí. Jak zmiňuje Marta Kovářová, kromě spolku Roztoč kolektiv je do něj zapojeno i několik dolnocerekvických ochotníků, místní hasiči, senioři, prodejci ve stáncích nebo třeba pekárna v Dolní Cerekvi.

A proč vlastně vznikla myšlenka uspořádat v obci, která má zhruba 1300 obyvatel,  multižánrový festival? „Festivalem a naší činností chceme podpořit kulturní život v Dolní Cerekvi, zároveň je to ale pro nás samotné vždy velký zážitek, se kterým se chceme podělit s ostatními rodinami v Dolní Cerekvi. Chceme lidem ukázat, co se nám líbí, co je pro nás osobité, zajímavé a hodnotné,“ uzavírá a zároveň všechny na Festival Z kopce zve organizátorka Marta Kovářová.

Festival se bude konat v sobotu 11. června na Boudě na Červeném kopci od 14 hodin, potrvá do nočních hodin. Jeho návštěvníci mají možnost přespat ve stanu na louce. Vstupné je dobrovolné.

Program Festivalu Z kopce

14:00 O Zlaté rybce / divadlo Malvína pro děti

15:00 tvůrčí dílny nejen pro děti / napíšu písničku, módní, malování na ksichtíky, trocha etiky a jazyka anglického

17:00 O Perníkové boudě / divadlo - ochotníci z Cerekve

18:00 koncerty:

Vlny / atmosférický indie-rock‘n‘roll z Telče

Budoár staré dámy / křik příhod z Brna a Dolní Cerekve

Lajky / hlasité písničky z Třeště

22:00 oheň a hudba bandy Petra Zástěry - nástroje s sebou!

24:00 noční projekce:

Anima Mundi / režie: Godfrey Reggio, hudba: Philip Glass

Napsal Lenka Dvořáková | Foto Archiv Festivalu Z kopce

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o