Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Vrah z Jihlavy je za mřížemi

úterý, 7. dubna 2015, 11:04

Přesně tři týdny trvalo policistům na Vysočině k dopadení muže podezřelého z vraždy šedesátiletého prodavače. Pachatelem je muž na fotografii.

Vražda se stala v pátek 13. března v obchodě Chytrý kuřák na ulici Dvořákova v Jihlavě. Podezřelý odmítl zaplatit zboží, které si vybral a došlo k potyčce při které prodavače zastřelil. 

Jak uvedla tisková mluvčí Dana Čírtková, pětapadesátiletý muž je obviněn ze zvlášť závažného zločinu vraždy a z přečinu nedovoleného ozbrojování. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání patnácti až dvaceti let, případně trest výjimečný," dodala Čírtková s tím, že obviněný se ke svému činu doznal. Nyní je ve vazbní věznici v Brně.

Případ šetřili kriminalisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina od úterý 17. března, kdy ze závěrů provedené pitvy vyplynulo, že muž zemřel násilnou smrtí. Kriminalisté důkladně ohledali místo činu a vyslechli také svědky, kteří by mohli poskytnout důležité informace o pohybu podezřelých osob v nejbližším okolí prodejny. Kromě toho zajistili také záběry z městského kamerového systému a policejní analytici okamžitě začali s jejich vyhodnocováním s cílem, co nejdříve vypátrat osobu, která může mít násilnou smrt na svědomí a zjistit další důležité svědky, kteří by se k případu mohli vyjádřit.

Z provedených šetření a z důkladného vyhodnocení analýz kamerových záběrů vyplynulo, že v okolí prodejny a také uvnitř prodejny se v době, kdy mělo dojít k vraždě, pohyboval neznámý muž. Po jeho totožnosti kriminalisté začali okamžitě pátrat a obrátili se o pomoc také na širokou veřejnost.

„Všechny poznatky, které jsme od veřejnosti obdrželi, jsme vždy důkladně prověřili s cílem co nejdříve muže zadržet. Na tísňové lince 158 jsme shromáždili velké množství volání od občanů z celé republiky, kteří po zhlédnutí pátracích relací v televizi měli pocit, že muže viděli. Každému oznámení jsme věnovali maximální pozornost," uvedla Dana Čírtková.

Kriminalistům se podařilo zjistit totožnost muže z kamerových záběrů, a proto po muži vyhlásili celostátní pátrání. Muž se skrýval, přesto se kriminalistům na základě vlastního operativního šetření nakonec podařilo muže vypátrat a zadržet. Při zadržení nekladl odpor.

Z probíhajícího vyšetřování vyplynulo, že prodavače pachatel usmrtil již v pátek 13. března v podvečerních hodinách nelegálně drženou střelnou zbraní po předchozí potyčce. Konflikt mezi prodavačem a zákazníkem se měl týkat snahy pachatele odcizit zboží, které si chtěl v prodejně zakoupit, ale neměl peníze na jeho zaplacení.

Pachatel se na místě činu poté zmocnil zboží a finanční hotovosti z pokladny v řádu několika několika tisíc korun. Bezprostředně po činu se zbavil vražedné zbraně. Kriminalistům se zatím zbraň nepodařilo zajistit. Poté opustil Jihlavu a když zjistil, že po něm policie pátrá, výrazným způsobem změnil svoji vizáž, což při pátrání po jeho pobytu komplikovalo kriminalistům jejich práci.

„V souvislosti s pátráním po hledaném muži bychom chtěli touto cestou vyjádřit poděkování všem sdělovacím prostředkům za přístup při zveřejnění pátracích relací. Poděkování patří za všímavost také všem občanům, kteří na výzvy reagovali. Jejich pomoc při objasňování závažné trestné činnosti si vážíme," dodala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Napsal Marcela Průchová

Kam dál?

Auto řídila opilá ženaAuto řídila opilá žena

Auto řídila opilá žena

čtvrtek, 26. března 2015, 06:45Za volant usedla silně opilá žena. Při kontrole nadýchala 2,53 promile alkoholu.

Nejprve kradl, pak chtěl vražditNejprve kradl, pak chtěl vraždit

Nejprve kradl, pak chtěl vraždit

úterý, 24. března 2015, 10:38Již třetí případ vraždy v tomto roce řeší krajští kriminalisté. Vyrušený zloděj se rozhodl usmrtit...

U Obrataně vykolejil vlakU Obrataně vykolejil vlak

U Obrataně vykolejil vlak

úterý, 24. března 2015, 10:23Vážná dopravní nehoda se stala dnes ráno kolem půl osmé u Obrataně. Tam se srazil vlak s nákladním...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení