Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

V Jihlavě řádí ebola, jde jen o cvičení

pondělí, 27. dubna 2015, 14:03

Pět desítek hasičů, zdravotníků, policistů, strážníků městské policie, zdravotnického personálu, pracovníků Krajského hygienické stanice a dalších účastníků se v pondělí dopoledne zapojilo do taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému, jehož námětem bylo podezření na výskyt virového onemocnění ebola.

Celé cvičení v osm hodin ráno odstartoval příchod muže na infekční oddělení jihlavské nemocnice s podezření na virové onemocnění ebola. Muž dlouhodobě pobýval v Demokratické republice Kongo a po návratu se u něj projevily zdravotní komplikace a obtíže. V čekárně muž přišel do styku s dalšími osmi lidmi, zdravotní sestrou a lékařem. 

Bezodkladně musela být přijata nezbytná opatření. Muže  z čekárny hasiči evakuovali v biovaku přes dekontaminační stanoviště a simulován byl jeho převoz sanitním vozem na specializované pracoviště Nemocnice Na Bulovce. Dekontaminací prošli jak lidé, kteří s ním  přišli do styku, tak také došlo k dekontaminaci  prostor.

V rámci téměř tři hodiny trvajícího cvičení si zasahující složky ověřily vzájemnou komunikaci a koordinaci činností na místě mimořádné události.

Podle mluvčí hasičů, Petry Musiloví, cvičení neodhalilo žádná vážná pochybení nebo nedostatky.

Zdroj: Hasiči Vysočina

Napsal Marcela Průchová

Štítky ebola, nebezpečí, nemoc, zdraví, život

Ebola-078Ebola-001Ebola-006Ebola-045Ebola-046Ebola-049Ebola-052Ebola-057Ebola-061Ebola-074

Kam dál?

Jarní migrace obojživelníků u Panského rybníka začalaJarní migrace obojživelníků u Panského rybníka začala

Jarní migrace obojživelníků u Panského rybníka začala

pondělí, 27. dubna 2015, 13:10U Panského rybníka v katastrálním území Kamenice u Jihlavy byl v loňském roce za finanční...

Večerníček slaví také v JihlavěVečerníček slaví také v Jihlavě

Večerníček slaví také v Jihlavě

pátek, 24. dubna 2015, 07:42Večerníček slaví 50. narozeniny a Česká televize zve nejen děti, ale i jejich rodiče a kamarády,...

Policisté hledají svědky dopravní nehodyPolicisté hledají svědky dopravní nehody

Policisté hledají svědky dopravní nehody

čtvrtek, 23. dubna 2015, 13:11Pelhřimovští policisté se obracejí se žádostí o spolupráci na širokou veřejnost při hledání svědků...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení