Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Mladý muž útočil pěstmi na chlapce, nyní už je ve věznici

pátek, 6. listopadu 2015, 09:40

Ve vazební věznici skončil muž, který v Jihlavě fyzicky napadal chlapce ve věku kolem patnácti let. Ve všech případech si vybral na ulici náhodného hocha, kterého poté bezdůvodně napadl údery pěstí a někdy i kopy nohou. K útokům došlo v druhé polovině září a poté na konci října. Napadení chlapci museli vyhledat lékařské ošetření, bez nutnosti hospitalizace. Útočníka policisté vypátrali a zahájili jeho trestní stíhání. Osmnáctiletý muž byl obviněn ze spáchání tří trestných činů, na podaný návrh byl vzat do vazby.

K prvním třem napadením došlo v úterý 22. září, ke čtvrtému o dva dny později. Nejprve byl v odpoledních hodinách napaden na autobusovém nádraží chlapec, kterého útočník bezdůvodně opakovaně udeřil pěstí a poté z místa utekl. Ve stejný den o přibližně dvě hodiny později násilník napadl dva chlapce v blízkosti dětského hřiště.

Ve čtvrtek 24. září došlo k útoku na Masarykově náměstí. Cílem se pro násilníka stal i v tomto případě náhodný chlapec, který byl před provozovnou občerstvení. Útočník ho opakovaně udeřil pěstí, srazil ho na zem a kopl. Pokračování napadení chlapce zabránil svědek, který na násilníka zakřičel a muž utekl. Napadený chlapec utrpěl zranění v obličeji, které si vyžádalo lékařské ošetření.

Ihned po přijetí oznámení o napadeních začali případy prověřovat policisté. Místa činů vždy pečlivě ohledali, zadokumentovali a provedli důkladné šetření. Policisté podezřelého v krátké době vypátrali, zjistili, že se jedná o osmnáctiletého muže z Jihlavy. Na základě shromážděných důkazů zahájili jeho trestní stíhání. „Osmnáctiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinu ublížení na zdraví, přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví spáchaného na dítěti mladším patnácti let,“ oznámill npor. Ing. Bc. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Stíhán byl obviněný muž na svobodě a případ kriminalisté dále vyšetřovali.

Na začátku října byl osmnáctiletý muž odsouzen za jinou trestnou činnost k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou na dva roky. Přesto, že byl ve zkušební době podmíněného odsouzení a vyšetřován v souvislosti s násilnými trestnými činy spáchanými v září, dopustil se muž minulý týden dalších dvou napadení.

Nejprve na ulici v blízkosti centra města fyzicky napadl chlapce, který šel v tu dobu po chodníku. Napadeného udeřil pěstí a ještě ho kopl, poté se chlapci podařilo utéct a útočník odešel. Následně násilník napadl bezdůvodně dalšího chlapce v blízkosti zimního stadionu. Opakovaně ho udeřil pěstí. Poté co na útočníka zakřičel náhodný kolemjdoucí, násilník z místa utekl. Napadený chlapec vyhledal pomoc v blízkém zimním stadionu, jehož správce ho odvez na ošetření do nemocnice.

Ještě ten den kriminalisté osmnáctiletého muže zadrželi. Policejní komisař rozšířil jeho trestní stíhání o další spáchané trestné činy a podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Soud rozhodl o jeho vzetí do vazby a poté muže policisté převezli do věznice.

Napsal Dalibor Mašek

Kam dál?

Muž napadl kosou svého příbuzného, hrozí mu tři roky vězeníMuž napadl kosou svého příbuzného, hrozí mu tři roky vězení

Muž napadl kosou svého příbuzného, hrozí mu tři roky vězení

čtvrtek, 5. listopadu 2015, 19:30Minulý týden zasahovali policisté v menší obci na Polensku u závažného případu. Svého blízkého...

V Polné dnes ráno hořel rodinný dům, tři lidé se zraniliV Polné dnes ráno hořel rodinný dům, tři lidé se zranili

V Polné dnes ráno hořel rodinný dům, tři lidé se zranili

středa, 4. listopadu 2015, 08:35O požáru v přízemí rodinného domu v Aleji svobody na okraji města Polná na Jihlavsku se hasiči...

Škoda po včerejším požáru skladu ve Žďáru je vyčíslena. Vyšplhala se na půl milionu korunŠkoda po včerejším požáru skladu ve Žďáru je vyčíslena. Vyšplhala se na půl milionu korun

Škoda po včerejším požáru skladu ve Žďáru je vyčíslena. Vyšplhala se na půl milionu korun

úterý, 3. listopadu 2015, 18:20Škoda způsobená včerejším požárem skladu zábavní pyrotechniky ve Žďáru nad Sázavou byla předběžně...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení