Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Škoda po včerejším požáru skladu ve Žďáru je vyčíslena. Vyšplhala se na půl milionu korun

úterý, 3. listopadu 2015, 18:20

Škoda způsobená včerejším požárem skladu zábavní pyrotechniky ve Žďáru nad Sázavou byla předběžně odhadnuta na 500 tisíc korun. Podle vyjádření Dany Čírtkové, krajské policejní mluvčí, zatím v souvislosti s požárem nebyl nikdo obviněn.

Vyšetřováním kriminalisté zjistili, že exploze nastala, když jeden z pracovníků v přítomnosti dvou dalších manipuloval s pyrotechnikou uvnitř skladu. Uvedení muži tam pracovali jako brigádníci. „Pokračuje prověřování, musíme zjistit, zda pracovník s pyrotechnikou měl manipulovat tím způsobem, jakým s ní nakládal, a další okolnosti,“ uvedla policejní mluvčí. Kriminalisté podle ní zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody v trvání až dvou let.

Hasičům byl požár skladu na žďárské Vnitřní ulici oznámen po jedenácté hodině. Na místo události byli vysláni žďárští profesionální a dobrovolní hasiči s pěti cisternovými automobilovými stříkačkami. Událost si vyžádala jednu zraněnou osobu.

Místo události hasiči společně s policisty uzavřeli a z přilehlé restaurace evakuovali deset lidí. Podle záchranářů byl zraněn muž, jenž byl v místnosti, kde pyrotechnika vybuchla. "Muže středního věku jsme se středně těžkým poraněním transportovali do nemocnice v Novém městě na Moravě," uvedl zástupce ředitelky krajských záchranářů Petr Novotný. Při příjezdu záchranářů už byl muž mimo budovu skladu.

Ze skladu se ještě dvě hodiny po ohlášení požáru ozývaly výbuchy pyrotechniky. Okolí místa události bylo uzavřeno, v místě byla výrazně omezená doprava.

Před třináctou hodinou se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu. Na místo události si velitel zásahu vyžádal policejního pyrotechnika, který před 13. hodinou prohlásil místo za bezpečné. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo ze zasahujících hasičů zraněn.

Sklad zábavní pyrotechniky hořel ve Žďáru nad Sázavou také v květnu 2012. Oheň v objektu v ulici Bratří Čapků, který patřil majiteli firmy na profesionální ohňostroje Luboši Smištíkovi, vznikl podle vyšetřovatelů při manipulaci s pyrotechnikou. Škoda se před třemi lety vyšplhala na přibližně 800 tisíc korun.

Ilustrační foto: poznan.wyborcza.pl

Napsala Lenka Dvořáková | Zdroj ĆTK

Kam dál?

Od začátku roku zemřelo na silnicích v kraji jednatřicet lidíOd začátku roku zemřelo na silnicích v kraji jednatřicet lidí

Od začátku roku zemřelo na silnicích v kraji jednatřicet lidí

úterý, 3. listopadu 2015, 13:00Krajští policisté od začátku letošního roku do konce října vyšetřovali celkem 3 395 dopravních...

Opilý řidič naboural v Telči auto a z místa nehody ujelOpilý řidič naboural v Telči auto a z místa nehody ujel

Opilý řidič naboural v Telči auto a z místa nehody ujel

pondělí, 2. listopadu 2015, 17:05Policisté z dopravního inspektorátu Jihlava museli být v sobotu 31. října ráno v pohotovosti....

Policisté pátrají po ženě, která si neoprávněně přisvojila platební kartuPolicisté pátrají po ženě, která si neoprávněně přisvojila platební kartu

Policisté pátrají po ženě, která si neoprávněně přisvojila platební kartu

středa, 28. října 2015, 13:07Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu zneužití...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení