Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Policisté pátrají po ženě, která si neoprávněně přisvojila platební kartu

středa, 28. října 2015, 13:07

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu zneužití platební karty, kterou si poškozená žena zapomněla v obchodním domě při placení. Kartu z platebního terminálu vzala pachatelka a s kartou bylo poté neoprávněně placeno v dalších obchodech.

V pátek 14. srpna nakupovala žena v obchodním domě na ulici Romana Havelky v Jihlavě. Před šestou hodinou večer platila za zboží u pokladny a k úhradě finanční hotovosti použila platební kartu. Při odchodu ale na kartu zapomněla a ta zůstala zasunutá v platebním terminále. Zapomenutá platební karta neunikla pozornosti další nakupující. Jednalo se o ženu, která byla ve společnosti dvou mužů. Kartu vzala a neoprávněně si jí přisvojila. Během přibližně jedné hodiny pak bylo odcizenou platební kartou placeno za zboží ve třech jihlavských obchodech, vždy v částce, která nevyžaduje zadání PIN kódu. Majitelka platební karty tak přišla o necelých 1 500 korun.

Když poškozená žena následně zjistila, že platební kartu nemá a karta byla zneužita, oznámila případ na policii. Policisté začali okolnosti, za kterých o platební kartu přišla, prověřovat a zjistili, že si ji z obchodu odnesla pachatelka, kterou zachytily kamery. 

Dále zjistili popis podezřelé ženy, je pravděpodobně ve věku kolem pětadvaceti let, štíhlé postavy. Na pravé ruce měla tetování, jedná se zřejmě o čísla 269 případně 289. Ženu doprovázeli dva muži, z nichž jeden byl nápadně vysoké mohutné postavy.

Případ policisté prověřují pro spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po podezřelé ženě pátrají.

Žádáme občany, kteří ženu na fotografiích poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází nebo pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Uvítáme také informace o dvou mužích, kteří se v době, kdy žena platební kartu vzala, nacházeli v její blízkosti a mohli by tak poskytnout důležité informace k objasnění případu.

Foto: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Napsal Dalibor Mašek

Kam dál?

Pátrejte společně s námi po vandalech!Pátrejte společně s námi po vandalech!

Pátrejte společně s námi po vandalech!

pondělí, 26. října 2015, 20:08Policisté z Dálničního oddělení Velký Beranov vyšetřují případ poškození majetku, který patří k...

Provoz na železniční trati u Pelhřimova zastavil nález mrtvého tělaProvoz na železniční trati u Pelhřimova zastavil nález mrtvého těla

Provoz na železniční trati u Pelhřimova zastavil nález mrtvého těla

neděle, 25. října 2015, 20:36Na železniční trati mezi Pelhřimovem a Novou Cerekví dnes v podvečer zastavil provoz nález mrtvého...

Muž za volantem měl přes dvě promile alkoholuMuž za volantem měl přes dvě promile alkoholu

Muž za volantem měl přes dvě promile alkoholu

pátek, 23. října 2015, 08:32Ve středu večer vyjížděla policejní hlídka k havarovanému vozidlu mezi Polnou a obcí Věžička. Řidič...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení