Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Soud s knězem Tvrdoněm se vrací do Havlíčkova Brodu

středa, 17. června 2015, 09:31

Soud s knězem Erikem Tvrdoněm obviněným ze znásilňování se vrací do Havlíčkova Brodu. Hlavní líčení je u tamního okresního soudu naplánováno na 23. června. Podle soudkyně Hany Doubkové rozsudek nepadne. Jednání se uskuteční s vyloučením veřejnosti.

Odvolací soud v Pardubicích Tvrdoňovi zrušil pětiletý trest vězení za znásilnění a pohlavní zneužívání několika žen. Poté, co vrchní soud zamítl jeho stížnost, zůstal Tvrdoň ve vazbě.

„Podle pokynu odvolacího krajského soudu vyslechnu znalce z oboru psychiatrie a doplním dokazování, případně zvážím další doplnění podle případných požadavků obhajoby. S výslechem poškozených žen zatím nepočítám," řekla Doubková ČTK. Soudkyně zatím neví, zda se Tvrdoň jednání osobně zúčastní.

Podle obžaloby spáchal Tvrdoň devět trestných činů na pěti ženách - dvou dospělých, dvou mladistvých a jedné nezletilé, za což mu hrozilo až deset let vězení. Žaloba kněze vinila ze sexuálního nátlaku, vydírání, znásilnění, pohlavního zneužití a ze zneužívání dítěte k výrobě pornografie.

Okresní soud v Havlíčkově Brodě potrestal letos koncem února Tvrdoně pěti lety vězení. Uložil mu také ochranné ústavní léčení a zakázal práci s nezletilými na pět let. Státní zástupkyně považovala trest za příliš mírný a na místě se odvolala. Odvolací soud v Pardubicích rozsudek zrušil a vrátil k doplnění dokazování.

Odvolací soud podle Doubkové neměl připomínky ke skutkovým zjištěním a dokazování. Měl však výhrady k použité právní kvalifikaci u některých poškozených a nařídil znovu vyslechnout soudního znalce k formě léčby. Tvrdoň už dříve podal stížnost na setrvání ve vazbě, vrchní soud však neshledal důvody pro jeho propuštění. Podle soudu trvá obava, že by mohl opakovat trestnou činnost, pro niž je stíhán.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Dávejte pozor na včely, rojí seDávejte pozor na včely, rojí se

Dávejte pozor na včely, rojí se

pátek, 12. června 2015, 16:16I když včelaři říkají, že rojivost je přirozená vlastnost včel a nepovažují ji za nic nebezpečného,...

Na dům ministra Martina Stropnického někdo hodil zápalné láhveNa dům ministra Martina Stropnického někdo hodil zápalné láhve

Na dům ministra Martina Stropnického někdo hodil zápalné láhve

úterý, 9. června 2015, 09:30Na dům ministra obrany Martina Stropnického (ANO) v neděli ráno někdo hodil zápalné láhve. Ministr...

Žhář řádil v bývalé sklárněŽhář řádil v bývalé sklárně

Žhář řádil v bývalé sklárně

pondělí, 8. června 2015, 09:32V bývalé sklárně v Dobroníně na Jihlavsku v sobotu večer hořelo. Požár někdo založil úmyslně. Na...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení