Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihlavská Drbna

Opravená havlíčkobrodská Mírová ulice má být průjezdná koncem letošního října

středa, 11. září 2019, 11:49

V Havlíčkově Brodě by opravovaná ulice Mírová měla být znovu průjezdná do konce října, řekl novinářům místostarosta Libor Honzárek (TOP 09). Kilometr dlouhý úsek výpadové silnice směrem na Přibyslav je zavřený od února, auta jezdí po objížďce přes průmyslovou zónu. Rekonstrukce ulice stála podle Honzárka přes 100 milionů korun, spolu s městem ji platí kraj a firma Vodovody a kanalizace.

Investice byla podle Honzárka nutná, protože na tuto silnici budou po mimoúrovňové křižovatce do města sjíždět auta z nového obchvatu. „A samozřejmě tato část města je i významná rezidenční čtvrť," řekl Libor Honzárek. Stavbu čtyřkilometrového silničního obchvatu Havlíčkova Brodu připravuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), podle dříve zveřejněných informací by mohla začít ještě letos.

Uzavírka silnice v ulici Mírová je podle webu městského odboru dopravy ohlášená do půli prosince. Týká se části silnice III. třídy od mostu přes říčku Šlapanku po odbočku na ves Termesivy. Podle Honzárka by ulicí měla auta znovu jezdit do konce října, ale dělníci tam budou i potom kvůli dokončování prací.

V ulici Mírová se dřív vozidla obtížně vyhýbala a stávaly se tam nehody. Výsledkem rekonstrukce je podle Honzárka rozšířená komunikace s chodníkem po jedné straně a s cyklostezkou po druhé straně. Pro Havlíčkův Brod to je jedna z největších investic posledních let, uvedl. Město budou úpravy ulice stát 47 milionů korun, kraj přidá asi 43 milionů milionů. Dalších skoro 16 milionů korun padlo na obnovu vodárenských sítí.

Napsal(a) ČTK | Foto Drbna

Štítky ČR, stavby, silnice, správa, H. Brod

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o