Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihlavská Drbna

NA ROZTRHÁNÍ: Už je to tu…!

středa, 7. září 2016, 17:34

Moji milí Drbňáci, minule jsem psala o tom, jak si naše Pepinka postavila hlavu a uhnízdila se ve svém bytečku koncem pánevním a já měla již naplánovaný termín císaře. Jenže týden před plánovaným nástupem do porodnice se holčička otočila hlavičkou dolů a mé veškeré plány s tím, že už vím datum narození a že vím, jak bude porod probíhat, zhatila. Zkrátka má připravenost na druhý císařský řez byla zmařena a já zase nevěděla, jak to bude. A to pro mě, jako člověka, který má vše naplánované a prostě potřebuje dopředu vědět, jak to bude, je taková malá podpásovka.

Čtvrtek 18. srpna pokračování: Pepina je otočená hlavičkou dolů a můj gynekolog mi s radostí oznamuje, že přirozenému porodu nic nebrání, a že tedy císaře zavrhneme. Naštěstí jsem se z toho šoku rychle dostala a začala jsem s ním diskutovat na téma: Co udělat pro to, aby plánovaný císařský řez proběhl. Vím, že je to rizikovější, ale že už jsem se vším ztotožněná a nejsem si jistá, zda normální porod zvládnu. Naštěstí pan doktor je fajn a pochopil. Tak jsme se domluvili, že holčička „je stále zadečkem dolů“ a že do nemocnice volat nebudeme. :-)  Ani nevíte, jak velký kámen mi spadl ze srdce.

Vracím se domů a se Zbyňďulínem začínáme horlivě diskutovat na téma porod. Zda to necháme osudu a budeme rodit normálně, nebo ne. No, asi po hodinové diskuzi a googlování všech rizik jsme se dohodli, že to necháme osudu a prostě přijedeme do porodnice a uvidíme, zda nás pošlou domů nebo si nás tam nechají. Jenže v ten okamžik mi volají z nemocnice a ptají se: „Kde jste? Dneska máte nastupovat na příjem a zítra jdete na císaře?“ Úplně jsem oněměla a rychle jsem vytahovala zprávu z nemocnice a odpovídám, že já mám tedy napsáno, že nástup je až další čtvrtek 25.8., že to asi musí být omyl. Paní se mi omluvila, že to asi opravdu bude jen nedorozumění a nejspíš paní doktorka spletla datum a že mám nastoupit až podle zprávy další čtvrtek. To jsou teda šoky!

Pondělí 22. srpna: Mám posledních pár dní před porodem, a tak je potřeba se na to připravit. Manikúra a pedikúra už proběhla, teď ještě zbývá kadeřník. :-) Nemusím asi popisovat, jak si to užívám. Je to na dlouhý čas poslední návštěva (kojit a sedět čtyři hodiny u kadeřníka jen tak nebudu moct), a tak je potřeba si to užít hezky do zásoby. Taky tak milujete, když vás někdo opečovává?

Středa 24. srpna: Asi před dvěma měsíci jsem tady popisovala výběr kočárku a to, že ho objednávám v dostatečném časovém předstihu. Tak pozor! Sice jsem ho objednala 10 týdnů před termínem porodu, ale to, že termín dodání je 8 týdnů ještě neznamená, že ho budete mít včas. Jsou přece prázdniny, a to se všechno kvůli celozávodním dovoleným prodlužuje. Takže poté, co jsem v pondělí byla již značně nepříjemná, zatahala majitelka obchodu za správné provázky a já si konečně dnes můžu jet pro kočárek. Je to opravdu JUST IN TIME, když zítra nastupuju do nemocnice, že?

Čtvrtek 25. srpna: Je asi 12:00 a já naposledy líbám Maťoura, odevzdávám ho babičce na hlídání a nasedám do auta se Zbyňďou a odjíždíme směr jihlavská porodnice. Ani jednomu z nás to zatím pořád nedochází, že zítra budeme už čtyři. Na příjmu jsem lehce nervózní, protože jen my víme, že je Pepina hlavou dolů a že vlastně není důvodu jít na císaře. Co když nás pošlou domů? To jsou nervy!!!

Na příjmu jsme strávili asi 2,5 hodiny. Zrovna dnes a zrovna v tuto hodinu se rozhodli všichni rodit a žádný doktor nebyl volný na to, aby mě přijal. Zbyňďour se na příjmu dokonce i vyspal. Někteří tatínci jsou nervózní a někteří (ten můj) to nehrotí a bere to jako čekání na letišti. :-)

Každopádně závěr je takový, že stále nikdo neví, že jsme hlavou dolů. Nějak mi zapomněli udělat ultrazvuk (a já jim to neřekla) a posílají mě se ubytovat. Ještě tam byl další malý zádrhel. Jsem momentálně v 37+5tt a na příjmu se diví, proč nás doktorka objednala tak brzy. Standardně se na císaře objednává na 39+5tt, takže jsme tu asi o 14 dní dřív. :-) Prý to musí ještě zkonzultovat s dětskými lékaři, zda to dovolí, rodit takto brzy. Moje nervy!!!

Večer ulehám do postele s tím, že za 12 hodin už budeme mít princeznu u sebe. Asi nemusím nikomu říkat, že jsem toho moc nenaspala. Přeci jenom je člověk nervózní i když tuší, co ho asi zhruba čeká. Ale znáte to! Člověk nikdy neví. :-)

Pátek 26. srpna: Je 5:00 a já mám budíček.  Čekají mě předoperační přípravy, sprcha, napíchnutí dvou flexil, vykapání tzv. „Mattonky“ (to je prý voda na zavodnění) a pak už jen čekám. Jdu na řadu až druhá, tzn. do 9:00 mám času dost. Zbyňďulín je v porodnici už od 8:00, ale prý je tak nervózní, že si musí jít ještě zakouřit a dát si kafe, aby to zvládl. Tak já ležím s Mattonkou a miláček si jde hřešit. Já bych si taky tak něco dala. Od půlnoci mám zákaz jídla a pití, takže mám hlad jako vlk.

Přesně v 8:30 si mě vyzvedává sestřička a společně přecházíme do 5. patra. Tam už se konečně setkávám se Zbyňďou a jdeme na to. Obmotávají mi nohy obinadlem, já si lehám na lehátko a měříme poslední křivku Pepiny.  „Dochází ti, že za půl hoďky budeš dvojnásobný taťka a budeme mít Pepinu u sebe?“ ptám se. Slyším jen „ne“ a hodně dlouhé oddechnutí. Jó, Zbyňďulín je asi hodně nervózní. Nebylo lepší , když to bylo narychlo o půlnoci? To neměl čas nad ničím přemýšlet, jen vlastně nad tou barvou trička. :-)

Už je 9:00, takže netrpělivě očekáváme, až si pro nás přijdou. Jenže v tom dojde lékařka a omlouvá se, že nás musí odsunout, protože mají paní, co musí akutně na císaře. Takže si ještě minimálně hodinu počkáme. Mezitím si přivezla ultrazvuk a prý se ještě podívá na mimčo, jak se mu daří a hlavně, aby věděli, kde leží. O ou! No to si pište, že byla překvapená, že je Pepina hlavičkou dolů. „Milá maminko, miminko se nám otočilo. Takže císařský řez není nutný,“ říká doktorka a usmívá se od ucha k uchu. A je to v pr… „Neříkejte?“ odpovím. A co teď? Spustíme malou diskuzi na toto téma, já ji přemlouvám k tomu, že už bych nic neměnila, a že když jsem takto připravená, tak je prosím, ať pokračují. A ONO TO PROŠLO. Takže mě po hodině a půl převáží na operační sál a jdeme na to.

Celý průběh operace tady popisovat nebudu. Ale byl to masakr. Najednou jsem zjistila, jak člověk hodně rychle na to nepříjemné zapomněl.  Ale s odstupem času to nebylo zase tak hrozný. :-)  

V 11:02 se nám narodila JULINKA. Měla 3,09 kg a 50cm a byla v naprostém pořádku. Hned ji dali tatínkovi do náruče a celý zbytek operace jsme se s ní mohli mazlit a pak už byla pořád jen s námi. Vezli ji s námi i výtahem a hned jsme ji měli na pokoji.

A kam se poděla Pepina? Snad jste nám nevěřili? Byl to pouze pracovní název a přeci hned na začátku příběhu neprozradíme vše. ;-)  

Díky všem, co se s námi snad i semtam bavili nad těhotenskými slastmi a strastmi a pročetli se s námi až k úplnému závěru. Půl roku a 15 dílů uběhlo jako voda a my už držíme naši princeznu v náruči. Teď následuje už jen neustálé přebalování, kojení, převlíkání, koupání a mírné nevyspání… Ale proto jsme si Julču pořizovali. Co bychom pro své děti neudělali, že? :-)

Pac a pusu! A třeba někdy u dalšího blogu o tom, jak se matka od dvou dětí vrací do práce.

Díky všem za přízeň!

Vaše Lili

Napsal(a) Lili

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

pondělí, 21. října 2019, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

pondělí, 21. října 2019, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

pondělí, 21. října 2019, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o