Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Muzeum v Kamenici nad Lipou otevře výstavu obrazů Ivy Hüttnerové, která přijede na vernisáž

pátek, 28. července 2017, 17:36

Na čtyři desítky obrazů a grafických listů malířky, herečky, spisovatelky a ilustrátorky Ivy Hüttnerové uvidí návštěvníci výstavy v Městském muzeu v Kamenici nad Lipou. Vernisáž se uskuteční ve výstavní síni muzea v sobotu 29. července v 15:00, zúčastní se jí i autorka, řekl Petr Pech ze správy kulturních zařízení města. Výstava potrvá do 3. září.

Hüttnerová vystudovala herectví na pražské DAMU. Malování se věnuje více než 40 let, vystavuje v České republice i v zahraničí. „Inspiraci pro své nostalgické obrázky nachází převážně v časech našich babiček a prababiček,“ uvedl Pech.

Během své herecké kariéry byla Hüttnerová v angažmá v Divadle Na Okraji, Pod Palmovkou, Divadle Josefa Dvořáka a Na Fidlovačce. Navrhovala kostýmy, jevištní dekorace i plakáty pro různá divadla a televizní pořady. Její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku a je evidována v zahraničních encyklopediích.

Vydala pět autorských knih - Obrázky z lásky, Domácí Štěstí, Jak Upír Uršulín o zuby a ke štěstí přišel, Za domácím štěstím a monografii Iva Hüttnerová. Ilustrovala řadu dalších knížek od různých autorů. Pravidelně vydává oblíbené nástěnné kalendáře.

Napsal(a) ČTK | Foto www.ivahuttnerova.cz

Štítky výstava, muzeum, Hüttnerová, obrazy, vernisáž

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o