Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Vázání uzlů nebo vyplnění žádosti o výjezdní doložku nabízí výstava v jihlavském muzeu

čtvrtek, 27. července 2017, 15:07

Těsně před začátkem prázdnin byla v Muzeu Vysočiny Jihlava otevřena výstava s příznačným názvem Jedeme na dovolenou. „Až do 3. září se můžete prostřednictvím jihlavského muzea pomyslně vydat na dovolenou. Výstava představuje trávení letního volna od doby předválečné přes období socialismu a cest do zahraničí neodlučitelně spojených s výjezdní doložkou,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová s tím, že muzeum vychází vstříc všem návštěvníkům a oproti celonárodním zavedeným zvyklostem bude mít v prázdninových měsících otevřeno dokonce i v pondělí, které bývá na památkách zavíracím dnem.

Každý den v týdnu včetně víkendů a svátků můžete vyrazit na návštěvu muzea nacházejícího se ve dvou propojených budovách v horní části Masarykova náměstí v Jihlavě. Aktuálně zde probíhají tři výstavy, a to autorská výstava obrazů Bohumily Sarnové-Horkové, dále prezentace vlastnoručně vyrobených modelů ve skleněných lahvích ze sbírky Emanuela Hody ze Strakonic a dovolenková výstava s podtitulem za hranice všedních dnů nebo jenom za humna… Právě na ní se dozvíte o ježdění na hory, trampingu, turistice a značení turistických cest, vodáctví, pobytech na letních bytech, pionýru, skautingu nebo kolektivně organizovaných dovolených. Zajímavý je též vývoj délky letních prázdnin a školního roku, který se v čase různě měnil a lišil se dokonce i na venkově a ve městě.

Výstava opět není jenom o panelech a informacích, ale pro větší autentičnost je možné si zakusit například vyplnění žádosti o pas nebo výjezdní doložku nebo vyhledání spojení v tištěném jízdním řádu. Pro děti jsou připraveny rozmanité zábavné úkoly v podobě poznávání přírodnin, vázání uzlů a další tábornických dovedností, které si vyzkoušejí nejenom ve výstavním sále, ale i přilehlém mázhausu. Dokonce je možné si přímo v muzeu koupit pohledy i známky a napsaný pohled hned vhodit do poštovní schránky, která je vybírána každé pondělí, středu a pátek.

Tisková zpráva | Zdroj Kraj Vysočina

Štítky dovolená, muzeum, výstava, historie, retro

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o