Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

V pátek začnou Prázdniny v Telči. Přijede Vlasta Redl, Mňága a Žďorp, The Tap Tap nebo Zrní

úterý, 25. července 2017, 08:02

Swingová kapela Funny Fellows s hercem Csongorem Kassaiem a slovenská šansoniérka Szidi Tobias zahájí v pátek na nádvoří zámku v Telči na Jihlavsku 35. ročník festivalu Prázdniny v Telči. Festival potrvá do 13. srpna. Vůbec poprvé na něm vystoupí kapela studentů a absolventů Jedličkova ústavu The Tap Tap, řekl mluvčí festivalu Vojtěch Kolář.

Na zámeckém nádvoří se během tří týdnů vystřídají legendy i mladá jména české hudební scény. Návštěvníci uslyší vedle Vlasty Redla, Hradišťanu a skupiny Mňága & Žďorp například písničkářku Lenny či kapely Zrní a Květy.  Během celého festivalu vystoupí v Telči přes 70 kapel nejrůznějších žánrů.

Festival už podle Koláře dávno není pouze folkový. Noční klubovou scénu v sále Panského dvora zahájí elektroničtí Midi Lidi. Později tam vystoupí například punková Znouzectnost, kytaroví Wild Tides, kubánští Atarés nebo taneční Ventolin. „Jednou z největších hvězd noční scény pak bude písničkář Thom Artway, který si z posledních Andělů odnesl ocenění Objev roku a Zpěvák roku,“ řekl Kolář.

Vůbec poprvé v Telči vystoupí The Tap Tap, jedinečná kapela studentů a absolventů Jedličkova ústavu, která vznikla jako volnočasový kroužek pro mladé lidi s handicapem. Nakonec se stala tak známou, že s ní spolupracují například Vojta Dyk nebo Dan Bárta. Jejich koncert završí divoká balkánská dechovka Circus Problem.

Hlavní program festivalu doplňují každodenní pohádky pro děti a koncerty na náměstí, které jsou jako každý rok zdarma. Chybět nebudou ani dílny, kde si mohou návštěvníci festivalu vlastnoručně vyrobit nějaký pěkný dárek z festivalu. Podrobný program najdou zájemci na webu.

Napsal(a) ČTK | Foto www.thetaptap.cz

Štítky Prázdniny v Telči, festival, Telč, hudba, divadla, dílny

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o