Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

V Měříně se opět na Štědrý den narodí Ježíšek. Živý betlém lidé uvidí již po třinácté

středa, 21. prosince 2016, 16:59

Ani tento rok nebude v Měříně na Žďársku chybět v prostranství u kostela Měřínský živý betlém. Několik tisíc diváků opět na Štědrý den zhlédne hraný biblický příběh o narození Ježíše Krista. Hrát se bude ve dvou časech, a to od 10:00 a od půl deváté večer. Tento rok již po třinácté.

Amatérské herce, kterých bude kolem sedmdesáti, doplní živá zvířata a živá hudba. O tu se postará místní muzikant a skladatel Petr Kožený se svou partou. Napsal písně přímo pro Josefa, Marii, archanděla Gabriela, krále Baltazara či Herodova vojáka.

Návštěvníci se nemusí bát chladného počasí, organizátoři si i tento rok připraví vánoční svařené víno, horký čaj a cukroví. V loňském roce se vypilo 250 litrů svařeného vína a 200 litrů čaje.

Organizační tým, který stojí za živým betlémem, se snaží každý rok přijít s něčím novým, ale základní dějová linie se nemění.  Tento rok je známo zatím jen to, že se herecká jeviště ještě více rozrostou, lidé se mohou těšit na nové prvky, kulisy i rekvizity. Ve svých hlavních rolích se předvedou i noví herci.

Téměř čtvrt milionu korun 

Náklady na oblíbenou akci se podle Terezy Motyčkové z pořádajícího spolku Rybníkáři a přátelé
se zájmem diváků zvyšují, v loňském roce se vyšplhaly přibližně na 250 tisíc korun. Spolek, který v Měříně připravuje i maškarní průvody, sportovní turnaje a další společenské akce, je uhradí z dobrovolného vstupného, z příspěvků sponzorů a dotací městyse.

Organizátoři návštěvníkům živého betléma radí nezkoušet parkovat přímo u místa konání, tam autům nebude umožněn vjezd. Dopravu na místě budou řídit hasiči.

Měřínský živý betlém se bude konat tuto sobotu od 10 a od 20:30. Vstupné je dobrovolné.

ČTĚTE TAKÉ: V Měříně se před zraky tří tisícovek lidí již po dvanácté narodil Ježíšek 

Napsala Lenka Dvořáková | Foto Lenka Dvořáková

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o