Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Amatérští hudebníci poměří svůj talent na Jihlavském slavíkovi. Letos již po pětadvacáté

středa, 16. listopadu 2016, 13:26

Tuto sobotu bude jihlavské Divadlo Na Kopečku po roce opět hostit postupovou hudební soutěž Jihlavský slavík. Zúčastnit se jí mohou děti, mládež i dospělí amatérští zpěváci, soutěžit se bude ve dvou kategoriích - jednotlivci + dua a hudební skupiny. Tyto dvě kategorie se pak rozdělují podle věku. Jihlavský slavík se bude konat již po pětadvacáté.

Hudební soutěž Jihlavský slavík, jejímž vyhlašovatelem je jihlavský dům dětí a mládeže, je postupová. Její vítězové se účastní celostátních kol Dětské porty, Sedmikvítku a Melodie.

Dobrou zprávou pro soutěžící je to, že druh hudebních žánrů není omezen. Každý účastník vystoupí se dvěma skladbami - s jednou rychlou a s jednou pomalou.

Smyslem této hudební soutěže je vyhledávat a veřejně prezentovat dětské a mladé talenty, nabídnout jim možnost dalšího růstu a také jim umožnit porovnání s konkurencí. Jednou z vítězek Jihlavského slavíka je muzikálová zpěvačka Markéta Procházková, která nyní září v hudební show Tvoje tvář má známý hlas.

Jihlavský slavík 2016 se bude konat v sobotu 19. listopadu v jihlavském Divadle Na Kopečku. Začátek je plánován na 9. hodinu.

Vyhlašovatelem Jihlavského slavíka je Dům dětí a mládeže Jihlava.

Napsala Lenka Dvořáková | Foto www.zus-trest.cz

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o