Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Dnes v noci hořela střecha domu v Žirovnici, škoda je 2,5 milionu korun

neděle, 15. listopadu 2015, 13:14

Dnešní noční požár střechy bytového domu v Žirovnici na Pelhřimovsku přinesl škodu ve výši 2,5 milionu korun. Hasiči museli evakuovat 25 lidí. Příčina požáru je nyní v šetření.

Při likvidaci požáru zasahovaly jednotky profesionálních hasičů z  Kamenice nad Lipou, Pelhřimova a Jihlavy společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů ze Žirovnice, Počátek, Nové Včelnice, Horních Dubenek a Kamenice nad Lipou s devíti cisternovými automobilovými stříkačkami, výškovou a ostatní technikou a také s protiplynovým kontejnerem. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

„V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla střecha domu kompletně v plamenech. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů a kvůli hustému kouři museli zasahovat v dýchací technice,“ řekla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Podle ní od začátku hasiči pracovali s informací, že na půdě domu mohou být v době vzniku požáru lidé. Tato informace se naštěstí nepotvrdila a požár se obešel bez zranění.

V průběhu zásahu se u dvou půdních bytů propadly stropy. Hasiči dostali požár pod kontrolu po pěti hodinách. Následně rozebrali požárem zasažené konstrukce a dohasili jednotlivá ohniska hoření.

Napsala Lenka Dvořáková | Foto commons wikimedia | Zdroj ČTK

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o