Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Mezi hokejovými fanoušky došlo k potyčce

čtvrtek, 29. října 2015, 21:08

Ve středu 28. října museli policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zasahovat v Jihlavě v prostoru parku vedle Horáckého zimního stadionu v souvislosti s narušováním veřejného pořádku při hokejovém utkání I. ligy mezi mužstvy HC Dukla Jihlava a Rytíři Kladno.

Hokejovému utkání přihlíželo celkem 2 505 fanoušků, z toho zhruba pět desítek fanoušků celku Rytíři Kladno. V průběhu utkání jsme na lince tísňového volání 158 přijali oznámení, že v parku u zimního stadionu dochází k fyzickému napadání mezi fanoušky obou mužstev.

Na místo proto operační důstojník vyslal nejbližší dostupné policejní hlídky, jejichž úkolem bylo zajistit v místě veřejný pořádek tak, aby nedocházelo k dalším výtržnostem. Na místo bylo postupně vysláno 38 policistů, včetně třech psovodů se služebními psy a devět strážníků Městské policie Jihlava. 

Při vzájemní potyčce mezi fanoušky byla jedna osoba zraněna. Dosud neznámý pachatel - fanoušek hokejového klubu Rytíři Kladno – ve středu kolem osmnácté hodiny v parku Smetanovy sady v Jihlavě způsobil poranění muži. Zraněný muž musel být převezen na ošetření do nemocnice v Jihlavě. Policisté z obvodního oddělení Jihlava celou věc zadokumentovali a po pachateli pátrají.

Po skončení utkání policisté zajistili dvě osoby, které se dopustily přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, kdy jejich jednání bylo vyřízeno na místě uložením pokuty v blokovém řízení. Po skončení utkání už k žádnému narušení veřejného pořádku nedošlo.

Foto: www.jihlava.idnes.cz

Napsal Dalibor Mašek

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o