Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Kriminalisté dopadli muže, který vyráběl a distribuoval pervitin

čtvrtek, 10. září 2015, 11:48

Kriminalisté dopadli šestačtyřicetiletého recidivistu, který na Jihlavsku a Jindřichohradecku vyráběl a distribuoval pervitin. Při domovní prohlídce zajistili varnu pervitinu, rostliny konopí a hašiš. Muž byl vzat do vazby, hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až deset let. To dnes řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž byl zadržen začátkem týdne nedaleko Dačic na Jindřichohradecku. V minulosti byl už pětkrát soudně trestán, z toho dvakrát byl odsouzen za drogovou trestnou činnost. Z věznice byl propuštěn loni v říjnu. 

Kriminalisté muže obvinili z toho, že si na přelomu loňského a letošního roku opatřil předměty a chemikálie určené k nedovolené výrobě drog. V té době bydlel v rodinném domě v obci na Telčsku, kde s výrobou drog začal. "V lékárnách si nakupoval léky a poté z nich získával pervitin. Vyrobenou drogu sám užíval, nebo ji poskytoval dalším osobám. Když se letos na jaře přestěhoval, pokračoval s výrobou drogy v rodinném domě v obci na Jindřichohradecku," uvedla mluvčí.

Muž získal desítky gramů pervitinu. Vyrobenou drogu distribuoval dalším osobám, pervitin prodával, nebo ho poskytoval zdarma. V místě svého bydliště také pěstoval konopí. Z části rostlin vyrobil v srpnu hašiš. Kriminalisté případ dále vyšetřují.

Zdroj: ČTK

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o