Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihlavská Drbna

Vysočinu zasáhla bouřka, stromy padaly hlavně na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku

středa, 8. července 2015, 09:15

Vysočinu zasáhly po půlnoci bouřky doprovázené silným větrem. Hasiči od druhé hodiny v noci do sedmé hodiny ranní zasahovali v kraji na více než třech desítkách míst. Nejčastěji odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

Na ulici Starodvorská v Pacově silný vítr vyvrátil hned několik stromů, jeden z nich padl na garáž u rodinného domu. Nejčastěji hasiči zasahovali na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku. Nejméně zásahu jsme zaznamenali na Třebíčsku.

Za pomoci ručních motorových pil hasiči odstraňovali ze silnic stromy  na Pelhřimovsku  například u Hořepníku, Olešné nebo Žirovnice. Na Havlíčkobrodsku byl zásahu nutný mimo jiné například u Boňkova, Jeřišna nebo Perknova.

Jak uvedla tisková mluvčí Petra Musilová, odstraňování popadaných stromů ze silnic pokračuje i nadále, aktuálně hasiči zasahují v Pacově na Sídlišti Míru, v Třebíči na Karlově náměstí, ale také v Dudíně na Jihlavsku, kde strom padl na zaparkovaný osobní vůz.

Napsal Marcela Průchová

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o