Počasí dnes14 °C, zítra16 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa

Prvoligovým florbalistkám se o víkendu nedařilo. Oba jihlavské týmy dvakrát prohrály

Ani pátý hrací víkend nepřinesl dobrou náladu do jihlavských prvoligových celků. Jak FBŠ, tak SK se svými soupeři dvakrát prohrály a po deseti kolech nyní okupují poslední příčky soutěže.

Tým domácích tvořený velmi mladými hráčkami vstoupil do utkání velmi koncentrovaně a aktivně. Jihlavanky nebyly schopny toto tempo akceptovat a v obraně kupily chyby. Zejména ve druhé třetině, která nakonec rozhodla o výhře Vsetínských, to bylo hodně znát. Vzkříšení ve třetí třetině bohužel k bodovému zisku nevedlo, pouze ke korekci konečného skóre. Nic nebyl platné ani čtyří branky z hole Bednářové.

Svůj výkon nezlepšil SK Jihlava ani v neděli v Dobrušce. Domácím se podařilo během první třetiny odskočit do dvoubrankového vedení a unaveně působící tým z Vysočiny neměl síly na zvrat. Po bezbrankové druhé třetině začaly Východočešky opět diktovat tempo hry a stvrdily svoje zasloužené vítězství dalšími dvěma góly.

FBC Dobruška - SK Jihlava 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky: Rešková, Flidrová, Bašová, Peterová - Jandátová.

Florbal Vsetín - SK Jihlava 8:7 (3:2, 3:0, 2:5)

Branky: Seevaldová 2, Halaštová 2, Goláňová 2, Sedláčková, Hnátková - Bednářová 4, Pavlicová 2, Svobodová.

Favorit z Hradce domácí FBŠ výrazně přestřílel a první třetinu vyhrál jednoznačně 0:3. Rozhodnuto ale nebylo, Jihlavanky se vzchopily a disciplinovaným výkonem zápas řádně zdramatizovaly. "Povinnou" výhru nakonec hostující tým zpečetil až v závěru třetí třetiny.

Domácí odehrály proti Vysokému Mýtu pravděpodobně nejlepší zápas dosavadního průběhu sezóny, ale na body to ani tentokrát nestačilo. Ukázaly bojovnost, ale v klíčových chvílích jim docházely síly. To soupeřky z Vysokého Mýta si svojí střeleckou nechopností zadělaly na drama, ale v závěru byly přece jen šťastnějším týmem.

FBŠ Jihlava - IBK Hradec Králové 3:6 (0:3, 2:0, 1:3)

Branky: Šťastná, Prouzová, Hadrabová - Dohnalová 2, Dunajčáková, Pešková, Buchalová, Kohoutová.

FBŠ Jihlava - FTC Vysoké Mýto 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: Lisová 2 - Pokorná, Šedová, Svobodová, Poulová.

Štítky SK Jihlava, FBŠ Jihlava, Dobruška, Hradec Králové, Vysoké Mýto, Kraj Vysočina