Počasí dnes13 °C, zítra16 °C
Středa 8. května 2024  |  Svátek má Statní svátek

Basketbalisté BC Vysočina těsně prohráli s VSK VŠB Ostrava

Basketbalisté BC Vysočina zajížděli již v pátek v rámci 10. kola první ligy do Ostravy k utkání s tamním VSK VŠB. Jihlavský tým má v této sezóně tradici "doma výhra, venku prohra" a ani tentokrát ji neporušili. Přestože ještě ve třetí čtvrtině výrazně vedli, nakonec odešli poraženi výsledkem 70:67.

Trenér Petr Pešout měl na zápas v Ostravě k dipozici pouze neúplnou sestavu. Ač Jihlavané museli dlouze cestovat, první poločas utkání patřil právě jim, zejména pak konec druhé čtvrtiny. Dokázali si držet vysoké procento úspěšnosti střelby, navíc zátěž byla rozložena mezi všechny hráče, kteří byli pro zápas v Ostravě k dispozici.

Situace vypadala pro hosty poměrně příznivě až do stavu 39:50 ve třetí čtvrtině. Od této chvíle se začali více prosazovat domácí. Týmu z Vysočiny postupně docházely síly a soupeř toho dokázal využívat. Přesto však Jihlavští nic nevzdávali a o vítězství se srdnatě rvali do úplného konce. Na začátku poslední čtvrtiny však Ostrava definitivně odskočila a cenný bod navíc, i přes tříbodový pokus Jihlavy v závěru, uhájila.

VSK VŠB Ostrava - BC Vysočina 70:67 (19:16 28:36 45:51)

Sestava a body: Strážnický 23, Maňák 18, Číha 17, Knetl J. 6, Knetl P. 2, Dokulil 1, Sedmík, Štumar.