Počasí dnes8 °C, zítra12 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek
Bez reklam

Dukla podlehla lídrovi extraligy, Plzeň si odváží body za výhru 1:2

Po důležitém vítězství ve Vítkovicích Dukla Jihlava zaváhala na domácím kluzišti. Ve 22. kole hokejové extraligy těsně prohrála s vedoucí Plzní 1:2. Ve vyrovnané tabulce se Dukla po prohře propadla na poslední místo, má jeden zápas k dobru.

Dukla dokázala být v první třetině vedoucímu celku soutěže vyrovnaným soupeřem. Až v jejím závěru dokázali Plzenští zvýšit aktivitu, kterou korunovali gólem Miroslava Indráka, který se zbavil obránce a se štěstím dotlačil puk do sítě.

Na začátku druhé třetiny nebyla Jihlava daleko od vyrovnání, ale ani Diviš, ani Anděl se mezi střelce nezapsali. Přestože byla Plzeň střelecky aktivnější, nebezpečná byla pouze šance Kratěny.

V úvodu třetí třetiny poslal hosty do dvoubrankového vedení David Stach, který krátce po buly trefil přesně nad škarkovo rameno. Dukle nešla upřít snaha, ale Svoboda v brance Plzně dlouho odolával. Čisté konto mu až v předposlední minutě pokazil Filip Seman přesilovkovým gólem. Do prodloužení mohl zápas poslat Jiránek poloprázdnou klec však netrefil.

HC Dukla Jihlava - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. F. Seman – 18. Indrák, 45. Stach (Straka).

Rozhodčí: Pešina, Souček – Polonyi, Rampír. Diváci: 5635.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – Suchánek, de la Rose, Ulrych, Stříteský, Kajínek, Bryhnisveen, Půža – Jiránek, Skořepa (A), T. Kubalík – Zeman, F. Seman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – D. Váňa, R. Hubáček, Diviš (A).

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Schleiss, Mertl, Gulaš (C) – Pour, Kracík, Indrák (A) – Stach, Kratěna, Straka – M. Chalupa, Preisinger, Hollweg (A).

Štítky FC Viktoria Plzeň, FK Dukla Praha, HC Dukla Jihlava, Extraliga ledního hokeje, MFK Vítkovice, Miroslav Indrák, David Stach, HC Škoda Plzeň, FC Vysočina Jihlava