Počasí dnes15 °C, zítra18 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Červená karta z úvodu zhatila naděje. Vysočina schytala v Jablonci debakl 5:0

Na utkání sedmého kola první ligy nebudou fotbalisté Vysočiny Jihlava vzpomínat v dobrém. V nedělním odpoledni totiž museli skousnout těžkou porážku 5:0 v Jablonci. Zápas měl jednoznačný průběh, ovlivnila ho rychlá červená karta pro hostujícího obránce.

Jihlavě se od začátku vše sypalo jako domeček z karet. A zrovna tu červenou inkasoval už ve 12. minutě Tlustý za stažení domácího Doležala v pokutovém území. Následnou penaltou nepohrdl Stanislav Tecl - 1:0. Jihlavský odchovanec byl při chuti, o něco později však Rakovanovu branku hlavou minul. Obrovskou šanci na zvýšení náskoku pak promrhal Jankovič, kterému míč předložil Masopust, zblízka však nepochopitelně přestřelil. Přesto Jablonečtí dlouho nesmutnili. Ve 33. minutě poslal Hanousek přesný centr na Tecla, který nikým nekryt rozvlnil jihlavskou síť podruhé - 2:0.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Oslabení hosté nedokázali vzdorovat útočným nájezdům Jablonce. V 55. minutě to potvrdil Vladimir Jovovič, který krásnou ranou pod břevno zvýšil na tříbrankový rozdíl. Podobu debaklu dostal zápas v 71. minutě, kdy nejprve Rakovan vytěsnil Teclovu střelu, nicméně po Masopustově centru čekala na Michala Trávníka snadná práce – 4:0. Exhibice domácích pokračovala dále, Tecl napálil břevno. Poslední ránu do vazu uštědřil Vysočině v 86. minutě Ondřej Mihalík, kterého trefil Rakovanův nepovedený odkop. Čestný úspěch hostů mohl zaznamenat Vitásek, radost mu však dobrým zákrokem zkazil Hrubý.

FK Jablonec - FC Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)

Branky: 13. a 33. Tecl, 55. Jovovič, 71. Trávník, 86. Mihálik.

Rozhodčí: M. Matějček – O. Pelikán, J. Paták. Diváci: 2215.

Jablonec: V. Hrubý – Matěj Hanousek, Hübschman, Pernica, Janković – Jovović (78. Zelený), Trávník, V. Kubista (46. Janetzký), Masopust – Tecl, Doležal (68. Mihálik).

Jihlava: Rakovan – Keresteš, Rosa, Tlustý, Nový – Vaculík – Popović (60. F. Novotný), Dvořák, Zoubele, Fulnek (78. Záviška) – Klíma (14. Kryštůfek).