Počasí dnes15 °C, zítra18 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána
Bez reklam

Vysočina Jihlava splnila povinnost, v MOL Cupu porazila třetiligový Vyškov 4:1

Vysočina Jihlava vstoupila do MOL Cupu přesvědčivou výhrou 4:1 na hřišti třetiligového Vyškova. Nešlo ale o jednoduché utkání, hosté museli otáčet nepříznivý stav po inkasované brance z úvodu střetnutí.

Prvoligovému celku se začátek zápasu vůbec nevydařil. Už ve 2. minutě překvapil jihlavskou defenzívu Koudelka - 1:0. Jihlava si vytvořila tlak a územní převahu, kterou jako první korunoval ve 26. minutě Filip Novotný, který zužitkoval přetažený centr Závišky. O deset minut později stejný hráč strhl vedení na stranu svého týmu, když odražený míč po rohovém kopu umístil tvrdou střelou o břevno do domácí sítě.

Z druhého poločasu nebylo odehráo ani deset minut a Jihlava vedla 3:1. Po pěkné kombinaci Dvořáka s Klímou se dostal míč k Davidu Štěpánkovi, který sám před brankářem nezaváhal. Konečnou podobu výsledku dal v 81. minutě Pavel Dvořák, který proměnil Novotného nabídku.

MFK Vyškov - FC Vysočina Jihlava 1:4 (1:2)

Góly: 2. Koudelka – 26. a 36. Novotný, 54. Štěpánek, 81. Dvořák.

Rozhodčí: Dubravský – Horák, Lakomý.

Vyškov: Klimeš – Praks (46. Josl), Rapouch, Matocha (75. Studený), Koudelka, Lahodný, Dabić, Cvijović, Krejčí, Jeřábek, Novotný (46. Němeček).

FC Vysočina: Rakovan – Pecháček, Tlustý, Rosa, Nový – Záviška, Vaculík (61. Hronek), Štěpánek, Novotný (84. Popović) - Dvořák, Klíma (71. Daníček).